TAKLAMPA, mässing, Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, 1960/70-tal. Höjd ca 32 cm, exklusive sladd.

Mässing samt vit plast. 6 svängda ljusramar med perforerade mässingskupor.

Slitage och märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK