John Georg Arsenius

(Sverige, 1818-1903)
John Georg Arsenius
(Sverige, 1818-1903)

JOHN GEORG ARSENIUS; Olja på duk, ej signerad.

"Ryttmästare Nils Fock på Grålle år 1860". 32 x 25,5 cm.

Något krackelerad, gulnad fernissa.

Behållningen av försäljningen av detta föremål går till Alla Kvinnors Hus, en ideell förening som arbetar med kvinnor som utsatts för våld och övergrepp.

Utropspris
5 000 SEK