MOCCAKOPPAR med FAT, porslin, 11+12, "Asta" Arabia, 1900-talets senare hälft.

Svart-vit dekor. Koppens hänkel samt insida förgylld. I bottnet märkt "Sommit. komp."
Koppens höjd 5,5 cm, fatets diameter 11 cm.

Sliten dekor.

Utropspris
200 EUR