VAS, keramik, Sung dynastin, Kina.

Urnformad med utdragen hals på genombruten fot. Reliefdekor. Svagt grön glasyr. Höjd 20 cm.

Glasyrdefekt. Smärre glasyrnagg. Krackelerad.

Utropspris
5 000 SEK