BYRÅ, 1800-tal.

BYRÅ, 1800-tal.

I björk. Rak form, med stenskiva, nyckelbrickor i mässing. Längd ca 111, djup ca 47,5, höjd ca 86. Nyckel finns.

Slitage, repor och nagg. Sprickor, varav en större på byråns båda sidor(två st). En glidlist saknas. Ej ursprunglig nyckel.

Utropspris
3 000 SEK