BORDSPENDYL, sign Moreau, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Patinerad metall. Rund urtavla flankerad av amorin. På stensockel. Höjd 30 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Pendel finns.

Utropspris
3 000 SEK