JACKA samt KUDDE, olympiska spelen i Innsbruck 1964.

Jacka tillverkad av Teller Österrike, officiella tillverkaren åt Österrikes skidlag. Jackans knappar med motiv av Innsbruck samt de olympiska ringarna. Storlek 38 enligt etikett. Kudde med broderat motiv av "Innsbruck 1964" samt de olympiska ringarna. Bredd 54 cm.

Slitage, fläckar. Kudde med hål. Jackan med smärre skador.

Utropspris
1 500 SEK