VÅG, mässing, Frankrike/Italien 1800-tal.

Vågupphängning av järn med dekorerade mässingsfästen. Rund plan vågskiva, diam 48 med kedjor av mässing. Två vikter med stämplar medföljer. Höjd tot ca 75 cm.

Slitage, slagmärken. Lagning vid fäste. Kontrollstämplar.

Utropspris
2 000 SEK