SPEGELSKÅP, nyrokoko, 1800-tal.

Valnötsfanerat. Tvådelat skåp. Upptill skåp med spegeldörr, nedtill låda och skåp. Längd 109, bredd 48 och höjd 226 cm. Nyckel finns.

Slitage. Sprickor. Fanérskador. Kompletteringar. Dekorknoppar saknas vid krönet.

Utropspris
4 000 SEK