TALLRIKAR, 4 + 3, Jiaqing (1796-1820).

4 djupa (diameter ca 19 cm) samt 3 flata (diameter ca 19 cm). Samtliga med dekor av Fitzhugh-mönster i underglasyrblå.

Samtliga med lagningar, sprickor, smärre nagg. Tillverkningsdefekter, varav en med större.

Utropspris
1 500 SEK