SKRIVBORD, David Rosén för NK, 1950-tal.

Teak. Två lådor i sargen med fyra handtag i mässing. Två uppfällbaraklaffar. Längd 133, bredd 80 (35x2), höjd 74 cm.

Mindre slitage. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK