SIDEBOARD, Edvard Kindt Larsen, Säffle möbelfabrik, 1950/60-tal.

Teakfanér. Sex lådor samt ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Längd 150, djup 46, höjd 103 cm.

Bruksslitage, repor samt fläckar.

Utropspris
4 000 SEK