FICKUR, 14 k guld, tidigt 1900-tal. Total vikt ca 53 gram.

Viemaljerad urtavla med svarta och röda siffror och sekundvisare. Kedja av doublé. Diameter 46 mm.

Ej funktionstestad. Smärre repor.

Utropspris
2 500 SEK