BYRÅ, senbarock, 1700-tal.

BYRÅ, senbarock, 1700-tal.

Med uppsats, profilerad skiva, utragbar skiva, fanérad i bl a rot, intarsiadekor. Två lådor samt två parallellt placerade ovan i front och tre i uppsats. Längd ca 114, djup ca 53, höjd ca 82 cm (vid uppsats ca 100 cm). Nyckel finns.

Slitage, nagg, repor, sprickor. Renoverad och kompletterad(bl a senare baksida, senare lås samt beslag, senare glidlister) Lagade fanérskador). Nyckel finns.

Utropspris
8 000 SEK