SERVIS, 99 delar, flintgods, "HENLEY" Johnson Bros England.

17 djupa tallrikar,
27 flata tallrikar,
22 förrättstallrikar,
22 brödassietter,
4 ovala uppläggningsfat,
3 ovala serveringsskålar,
såssnipa, skål, kanna, oval terrin.
Diameter 16-26 cm, längd 22-36,5 cm, kannans höjd 18,5 cm.

Krackelering, kantnagg, gulnad. Terrinens lock saknas.

Utropspris
400 EUR