FICKURSTÄLL. Senempire, trol Baltikum. 1800-talets första hälft.

Björkfanerat. Flankerande svärtade kolonetter, trappformation med lönnlåda. Bredd 20, djup 14,5, höjd 34 cm.

Spricka, trasig krönande knopp.

Utropspris
2 000 SEK