MUSIKMÖBEL, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Radiogrammofon. Rak form. Intarsia med blomsterslingor. Mässingsbeslag. Lätt svängda ben. Längd 110, djup 43, höjd 103.

Bakstycke skadat. Slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK