Teakfanér. Fyra gavlar, höjd 217 cm. Fyra hyllplan á 78x30 cm. 13 hyllplan á 78x20 cm. Två hyllor med skjutdörrar, längd 78, bredd 20, höjd 33 cm. Två hyllor med skjutdörrar, längd 78, bredd 30, höjd 42 cm.
Bruksslitage, repor samt fläckar.