FAT, silver, Edlunds Silvervarufabrik Ab, Stockholm, 1940. vikt ca 390 gram.

Med konturerad kant. Diameter ca 29 cm.

Slitage, repor. Graverade bokstäver och siffror.

Utropspris
1 500 SEK