KANDELABRAR, ett par, 1900-talets första hälft.

Mässing och grön sten. Fem ljuspipor vardera. Armar med svängd delvis genombruten dekor. På rektangulära socklar. Höjd 37 cm.

Slitage. Repor. Sneda. Bucklor.

Utropspris
2 500 SEK