BESTICK, 54 delar snarlika, Norge, 1900-talets mitt. Vikt ca 1380 gram.

Genombruten dekor med bladverk. 10 matskedar (20), 5 bordsskedar (18), 6 dessertskedar (16,5), 6 glasskedar (14), 6 kaffeskedar (12), 1 bordsgaffel (18), 6 entrégafflar (16,5), 12 smörgåsgafflar (14) samt 2 kakgafflar (14,5).

Smärre bruksslitage.

Utropspris
6 000 SEK