BORD, sengustavianskt, 1800-talets början.

Fanerat med alm. En låda i sarg. Längd 68. Bredd 49. Höjd 73 cm.

Delar av listverk saknas. Repor och märken. Sprickor i ben.

Utropspris
5 000 SEK