SKÅP, nyklassicism, tidigt 1900-tal.

Kolonnad uppbärande entablement med två lådor och ovanliggande skåp med två dörrar och bakomliggande lådor (18st). Dörrar med inläggningar av stjärna. Utskjutande krön, fris med meanderbård. Rotfanér. Bredd 147, djup 52, höjd 182 cm. Nyckel finns.

Böjd nyckel, skadat nyckelhål (går att låsa). Smärre slitage, enstaka mindre skada, saknar enstaka list nedtill.

Utropspris
6 000 SEK