BÄGARE, silver, Olof Grubb, Hudiksvall, 1803. Vikt ca 45g.

Trumpetform, svisselerad blomsterdekor, förgylld fotring. Höjd 9cm.

Slitage. Bristningar med försök till lagningar. Bucklor. Ristat monogram i botten.

Utropspris
1 200 SEK