SÄNG, Chesterfield-typ, 1900-talets andra hälft.

Skinnklädda gavlar och sarger. Yttermått längd 225 cm, bredd 136 cm för sängbotten med mått 120x200 cm.

Bruksslitage. Detaljer för fästen ej genomgångna eller räknade.

Utropspris
2 000 SEK