VÄGGTELEFON, LM Ericsson Co, Stockholm, tidigt 1900-tal.

Betsat trä samt ådringsmålad metall. Medföljande lur. Höjd ca 65 cm.

Skadat krön. Smärre slitage. Ej funktionstestad. Lurens kabel med slitage.

Utropspris
3 000 SEK