Smycken
406281

DAMARMBANDSUR, Reimar, 18k vitguld med 16 briljantslipade och 26 åttkantslipade diamanter, 1900-tal. Vikt 29 g.

Manuell. Vit urtavla märkt "Reimar 17 rubis". Integrerad armlänk med ställbar längd. Numrerad 236758, märkt "BREVET" samt importstämplad.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK