BYRÅ, senbarock, troligen Danmark/Nordtyskland. 1700-tal.

Fanérad i ek. Bukig front. 3 lådor. Beslag i mässing. Svängda ben. Längd 125, bredd 50, höjd 77. Nyckel finns.

Omarbetad. Märken och repor. Slitage. Maskstunget. Kompletterad. Troligen en underdel till ett skåp. Fanérskador. Lös nyckelhålsskylt med följer. Torrsprickor. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK