Smycken
407900

COLLIER, barocka odlade South Sea pärlor, lås i 14k guld. Urban Flyxe, 2000-tal.

Grågrön ton, doserat. Diameter ca11,2-8mm. Kullås. Längd 48,5cm.

Obetydligt slitage. Växtmärken.

Proveniens

Pärlor enligt uppgift från Schoeffel, Tyskland.

Utropspris
3 000 SEK