EROTICA, album med kabinettkort, Frankrike, 1800/1900.

"La Déception". 20 kabinettkort klistrade i album i sekvens som beskriver ett skeende från förväntan till besvikelse. Korten ca 12 x 17 cm, albumet 14,5 x 20,5 cm.

Slitage. Album med hanteringsskador.

Utropspris
1 200 SEK