SKRIVBORD / BORD, Antti Eklund och Pekka Hamberg, Animal Design Oy. 1990-talets början.

Benen svartmålat trä samt metall, bordsskivan i metall infälld i trästommen.
Längd 150 cm, bredd 90 cm, höjd 77 cm

Ej tillhörande delar, borrhål. Repor, bruksslitage.

Tillverkare Fat Douglas Oy, bordsskivan av Teräskaksikko.

Utropspris
300 EUR