SPELDOSA MED SKIVOR, 33 st, Polyphon, Tyskland, omkring 1900.

Konturerat fodral med valnötsfaner. Lock märkt Polyphon, lockets undersida med tryckt blad märkt Polyphon med musciserande putti. Djup 24 bredd 27 höjd 15,5cm. Olåst.

Slitage. Fodral med skadad baksida. Ej funktionstestad. Knopp till uppdrag saknas. Avslag. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK