SKÅP PÅ BENSTÄLLNING, 1700-tal.

Ek. Skuren dekor. Ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Benställning med låda, svarvade ben. Längd 90, djup 35, höjd 177 cm.

Bruksslitage, sprickor. Lås saknas. Kraftigt renoverat samt kompletterat. Senare benställning.

Utropspris
5 000 SEK