IKON, träpannå, Ryssland 1700/1800-tal.

Motiv ur Jesu liv målade på silvergrund. 45 x 38 cm. Intyg från inköpet medföljer i kopia.

Slitage, färgbortfall, sprickor, anlöpningar. Ett skadat hörn.

Proveniens

Inköpt i antikaffär, Wien sent 1980-tal.

Utropspris
5 000 SEK