Motiv ur Jesu liv målade på silvergrund. 45 x 38 cm. Intyg från inköpet medföljer i kopia.
Slitage, färgbortfall, sprickor, anlöpningar. Ett skadat hörn.
Inköpt i antikaffär, Wien sent 1980-tal.