TALLRIKAR SAMT FAT, 5 delar, porslin, Qianlong, Kina, 1700-tal.

Oktangonal resp rund form. Dekor i underglasyrblått av landskap resp figurscener. Diam 19-22. Ovalt fat med dekor i underglasyrblått. L 14.

Slitage, nagg, sprickor.

Utropspris
1 800 SEK