VÄGGLAMPA, "Jill", Perry King, Santiago Miranda & Gianluigi Arnaldi för Arteluce, 1990-tal.

Lackerad metall, opakt glas i gult. Längd 25,5, bredd 38 cm.

Ej funktionstestad, Obetydligt slitage.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt på Nordiska Galleriet.

Formgiven 1978.

Utropspris
1 500 SEK