GOLVLJUSSTAKAR, 1 par, sannolikt Italien, sekelskiftet 1900.

Målade och bronserade. Skuret trä. Balusterformade. Manschetter av mässing. Höjd 77 cm.

Slitage. Färgbortfall. Repor och märken. Sprickor.

Utropspris
3 000 SEK