PARTI BESTICK, ca 70 st, silver samt nysilver, "Musslan", diverse finska stämplar, 1900-tal.

7 st matgafflar
7 st matknivar
8 st soppskedar
7 st fiskgafflar
7 st fiskknivar
1 st dessertsked
3 st tårtgafflar
4 st sillgafflar
6 st fruktgafflar
5 st olika serveringsgafflar
8 st olika serveringsskedar
2 st såsslevar
1 st sockersked
7 st smörgåsknivar, märkta ALP
9 st fruktknivar, märkta ALP
1 st smörkniv, märkt ALP
Längd 11 - 27 cm.
Vikt exkl knivar 1300g.

Graveringar. Bruksslitage.

Utropspris
400 EUR
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?