HISTORISKA SVENSKA AUTOGRAFER, 3 st, bla Magnus Gabriel de la Gardie och Johan Olov Wallin, egenhändiga.

De la Gardie i kort skrivelse. Wallin i kort skrivelse daterad Stockholm 1826. Statsminister Louis de Geer i brev daterat Stockholm 1890. 18,5 x 16,5 - 28 x 22 cm.

Gulnade, fläckar, riss, veck. Någon med smärre kantskada.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
1 500 SEK