Madeleine Pyk – en samling F769

LAMPBORD/SÄNGBORD, 1 par, England, 1900-talets andra hälft.

Fanerade med mahogny. Skinnklädda skivor. Utdragbar skiva med spegelglas. Två lådor. Beslag av mässing. Dekor av lejonmaskaroner på gavlar. Bredd 47. Djup 66. Höjd 69 cm.

Repor och märken. Mindre fanerskada.

Utropspris
4 000 SEK