SLAGBORD samt STOLAR, 4 st, bl a Skaraborgs möbelindustri, 1900-talets andra hälft.

Svartmålade stommar, sitsar samt skiva fanérade i teak. Bordets längd 85, bredd 45, höjd 73. Två klaffar á 62 cm.

Bruksslitage, repor, skivan delvis blekt. Senare målning.

Utropspris
3 000 SEK