BRÄNNVINSKALKAR, ett par snarlika, silver, Moskva, troligen 1800-tal. Tot ca 129 gram.

Båda med floral dekor, en med förgyllning och en med rester av förgyllning. Höjd 10,5 cm.

Slitage, smärre bucklor, en med intryckning på fotkanten.

Utropspris
2 000 SEK