Madeleine Pyk – en samling F769

Carl Fagerlund

(Sverige, 1915-2011)
Carl Fagerlund
(Sverige, 1915-2011)

BORDSLAMPA, glas, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Underfång i blått. Signerad RD 1566. Märkt med etikett. Höjd 43 cm.

Någon repa. Skärm saknas.

Formgivare

Utropspris
1 500 SEK