BESTICK, silver, 8 st, Musslan-serien, finska stämplar 1927-1955. Vikt tot. 123 g.

Tårtspade, längd 19 cm.
Strösked och syltsked, 13,5 cm
Sockertång, 10 cm
3 st sillgafflar, längd 11,5 cm
Saltsked, 7 cm

Bruksslitage. Syltskedens förgyllning sliten.

Utropspris
200 EUR