SEKRETÄR, Karl Johanstil. Proveniens: Git Gay.

Björkfanerad. Snedklaff med bakomliggande skrivinredning, intarsiadekor. I sargen två lådor. Raka ben. L 81, b 36, h 88.

Slitage, skador. Nyckel saknas.

Utropspris
800 SEK