SILVERFAT, CG Hallberg, Stockholm, 1896. Vikt ca 3000 gram.

Oval form med vegetativ dekor av bland annat akatusblad. Längd ca 77 cm. Ställning medföljer separat.

Slitage, repor och nagg/märken. Anlupet. Gravyr. Med hänganorning på baksida, denna dock ej i silver (inkluderad i totalvikt).

Utropspris
12 000 SEK