Såssnipa, godronnerad med hänkel. Dekor av landskap i underglsyrblått. L 19. 5 olika fat med dekor av landskap i underglasyrblått. Diam 14-18. Skålfat med konturerad kant och dekor av figurscen i underglasyrblått. Diam 17. Skålfat dem dekor av blommor i famille rose. Diam 16.
Lagningar. Nagg. Sprickor.