MINIATYRSÄNG samt DOCKSKÅPSMÖBLER, 2 st, 1800-talets slut.

Utdragbar säng, olika träslag. Längd 24-40 cm. Spegel med underliggande låda, delvis bemålat trä. Höjd 10,5 cm. Byrå, delvis bemålat trä. Med tre lådor samt utfällbar klaff med bakomliggande spegel samt låda. Höjd 12 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Skador. Avslag. Löst sittande delar. Lagningar. Krönande knoppar saknas på spegel.

Utropspris
1 500 SEK