Fanerad i björk och björkrot. Tre lådor. Två skåpsdörrar. Längd 119,5, bredd 50, höjd 75cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Inredning bakom skåpsluckor saknas. Sprickor. Fanerskador. Hål i bordsskivans högra hörn. Repor.