FLAKONG MED STÄLL, mässing, glas, nygotik, 1800-talets mitt, Frankrike/Tyskland.

Ställ med dekor av genombrutet masverk på kvadratisk sockel. Flakong i vitt och blått flussglas. Total höjd 31.

Slitage, senare propp, delarna eventuellt ej ursprungligen sammanhörande.

Utropspris
1 500 SEK